خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

عبدالله: زنان افغان ميتوانند درسطح جهان افتخار بيافرينند

عبدالله: زنان افغان ميتوانند درسطح جهان افتخار بيافرينند

Jul 22, 2017 - 15:39

کابل(پژواک،٣١سرطان۹۶): رییس اجرایی حکومت، از موفقیت های تیم روبات سازان افغان در ایالات متحدۀ امریکا ستایش کرده گفت که دستاورد تیم روبات‌ساز دختران افغانستان، نشان داد که زنان کشور می‌توانند در سطح جهان بدرخشند و افتخار بیافرینند.

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی که امروز(شنبه) در مراسمی به مناسبت استقبال تیم ربات ساز دختران افغان در قصر سپیدارصحبت ميکرد، این دستاورد را به همۀ مردم افغانستان به ویژه زنان و دختران کشور تبریک و تهنیت گفت .

در خبرنامه دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائی حکومت که به آژانس خبری پژواک مواصلت ورزیده، آمده است که رییس اجرایی حکومت، درادامه صحبت هايش گفته است که دستاورد تیم روبات‌ساز دختران افغانستان، نشان داد که زنان کشور می‌توانند در سطح جهان بدرخشند و افتخار بیافرینند.

عبدالله عبدالله، خطاب به دختران روبات‌ساز کشور افزود که این دستاورد نشان دهندۀ تلاش، زحمت‌کشی و شجاعت شما می‌باشد.

موصوف از استادان و مربیان تیم روبات‌ساز کشور و همچنان از ایالات متحدۀ امریکا به خاطر فراهم‌آوری تسهیلات و صدور ویزا در زمان کم به دختران روبات‌ساز افغانستان، قدردانی کرد.

در ادامه؛ فاطمه قادریان، به نمایندگی از تیم روبات‌ساز کشور صحبت نموده ابراز آمادگی کرد که در آینده تلاش‌ خواهند کرد که برای مردم افغانستان، افتخار و خرسندی به بار آورند.

گفتنی است که در این مراسم، شماری از اعضای کابینه، نمایند‌گان هرات در شورای ملی و فعالان حقوق زنان و جامعۀ مدنی نیز حضور داشتند.

تیم ربات ‌سازان کشور، اخیراً در مسابقات امریکا از میان ۱۶۲ کشور«مدال شجاعت» را به دست آوردند.

 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement