خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

حادثۀ ترافيکى دربغلان ١٥ کشته و ٢٨زخمى برجاگذاشت

حادثۀ ترافيکى دربغلان ١٥ کشته و ٢٨زخمى برجاگذاشت

Jul 23, 2017 - 14:01

پلخمرى (پژواک،اول اسد ٩٦):مسوولان در بغلان ميگويندکه براثر واژگون شدن يک موتر مسافربرى در منطقه کيله گی ولسوالی دوشی اين ولايت، ١٥ تن باختند و دست کم ٢٨ تن ديگر مجروح گرديده اند.

دوهم څارن سهراب آمرحوادث ادارۀ ترافيک ولايت بغلان به آژانس خبرى پژواک گفته است که اين حادثه ظهرامروز زمانى رخ داد که يک موترمسافربرى ٤٠٤ از کابل به سمت شهرمزارشريف درحرکت بود که درمنطقۀ کيله گى ولسوالى دوشى ازجاده منحرف و واژگون گرديده است.

عبدالحليم غفاری معاون صحت عامه ولايت بغلان مى گويدکه دراين حادثه ترافيکى ١٥ تن کشته شده اند و ٢٨ تن ديگر مجروح گرديده اندکه مجروحين درشفاخانه ولايتى درشهر پلخمرى تحت تداوى قراردارند.

وى علاوه کردکه در جمع کشته شدگان سه زن و سه طفل شامل اند و در جمع زخميان نيز اطفال و زنان شامل اندکه وضعيت  صحى دست کم ده تن مجروحين وخيم  مى باشد.

مل پاسوال اکرام الدين سريع قوماندان امنيه بغلان  که درمحل رويداد با رسانه ها صحبت ميکرد، گفت که اين حادثه از اثر بی توجهى راننده بوقوع پيوسته است و راننده موتر نيز فرار کرده است .

موصوف علاوه کرد: ((پس از اين به پوليس ترافيک هدايت داده مى شود تا به اين موضوع توجه جدى نموده وکسانى را که بى احتياطى مى کنند بازداشت  و موترشان را ضبط نمايند. ))

غلام على مسافرکه در اين رويداد پسرش را از دست داده است مى گويدکه راننده اين موتر در هنگام رانندگى حالت عادى نداشت و از دولت تقاضا مى گردد تا جلو چنين افراد را بگيرند و نگذارندکه مردم همه روزقربانى شوند.

ازسوى هم در يک خبرنامه  رياست جمهورى آمده است که رييس جمهور غنى از اين حادثه ترافيکى که باعث کشته و زخمى شدن شمارى از هموطنان گرديد متاثرشده است .

در خبرنامه گفته شده که رييس جمهور ضمن اينکه از شرکت های ترانسپورتی و راننده ها خواست تا بخاطر مصوونيت هموطنان در جريان سفر، اصول و راهنمايی های ترافیکی را جداً مراعات نمايند، به مسوولين محلی ولايت بغلان بخاطر تداوی مجروحين و کمک به خانواده های قربانيان اين حادثه، هدايات لازم صادر کرد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement