خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

يوناما از راه اندازى "اجماع ملى انتخاباتى" استقبال کرد

يوناما از راه اندازى "اجماع ملى انتخاباتى" استقبال کرد

Sep 20, 2017 - 17:52

کابل (پژواک، ٢٩سنبله٩٦): هیئت معاونت ملل متحد؛ ضمن استقبال از راه اندازی «اجماع ملی انتخاباتی» کمیسیون مستقل انتخابات می گوید که جامعۀ بین المللی، متعهد به پشتیبانی از روند آمادگی ها برای تدویر انتخابات در افغانستان می باشد.

در خبرنامه دفتر مطبوعاتی هیئت معاونت ملل متحد در افغانستان آمده است که کمیسیون مستقل انتخابات، به منظور برگزاری انتخابات با اعتبار، شفاف و فراگیر، امروز اجماع ملی انتخاباتی را با اشتراک کمیشنران انتخاباتی، دست اندرکاران عرصۀ سیاسی، جامعۀ مدنی و سایر افراد جامعه تدویر نموده است.

پرنیل کاردیل معاون نماینده خاص سرمنشی ملل متحد برای افغانستان، که امروز در مراسم افتتاح این اجماع در کابل صحبت می کرد، ضمن استقبال از راه اندازی این اجماع که به مقصد یک سلسله مشوره دهی ها برای رسیدن به توافق برای امور آیندۀ انتخابات ایجاد شده است؛ آن را به عنوان گام مهم در راستای تدویر شفاف و با اعتبار دانست.

منبع جزييات در مورد اجماع يادشده را ذکر نکرده و گفت: «انتخابات معتبر، تنها انتخاباتی نیست که از نظر تخنیکی به خوبی تنظیم شده باشد، بلکه انتخاباتی است که مردم مطمین باشند که نتیجه آن، بیانگر اراده شان است.»

به گفتۀ او، مشوره دهی وسیع، شفافیت، داشتن مقام های صادق، بیطرف و توانا در بخش انتخابات، عناصری هستند که باعث افزایش اعتماد در پروسۀ انتخابات و پیآمدهای آن می گردد.

موصوف گفت که جامعه بین المللی، منحیث یک همکار، متعهد به پشتیبانی از روند آمادگی ها برای تدویر انتخابات می باشد.

او افزود که رهبران سیاسی و نامزدان، مسوولیت بزرگیرا  در راستای تامین پروسۀ با اعتبار و نتایج قابل پذیرش به عهده دارند.

کاردیل گفت: «ما باور قوی داریم که انتخابات باید برگزار شود؛ تا حق قانونی مردم برای رای دهی تامین گردد و دلیلی که ما این کار را انجام می دهیم ،دلگرمی ما در خصوص اهمیت انتخابات با اعتبار برای ثبات و پیشرفت در راستای صلح می باشد.»

قرار است که انتخابات ولسى جرگه و شوراهاى ولسوالى، در ١٦ سرطان سال آينده، در کشور برگزار شود.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement